מוצרים קולינריים באיכות גבוהה
האידיאל שלנו הוא לגרום לאוהבי בשר לחוות את המוצרים שלנו ולגרום להם להבין שהם יכולים להוריד בשר מהתפריט שלהם למשך יום אחד או יותר. זאת הסיבה לכך שאנחנו ממשיכים תמיד לנסות להגיע לטעם  של בשר אמיתי . אנחנו מקטלגים את עצמנו כדור חדש לגמרי של תחליפי בשר ודג - שהם לפי שפים ומבקרי קולינריה מובחרים לא ניתנים להבחנה בינם לבין הדבר האמיתי.לדוגמא  פראן אדריה היה משוכנע שהוא טועם עוף מהאיכות הטובה ביותר, מארק ביטמן , מבקר קולינרי של ה"ניו-יורק טיימס" לא מצא מילים לתאר את החוויה. הכותרת הראשית הייתה: "האם  זה הסוף של הבשר?"
 שחרור החיות מתעשיית המזון
המשימה שלנו היא להוציא את החיות משרשרת המזון על ידי מוצרים הנותנים תחליף אלטרנטיבי לבשר. זה לא רק לספק יתרונות עצומים במונחים של יעילות, טבע, סביבה, אקלים, מגוון ביולוגי  ואת אספקת המזון בעולם, אלא גם במונחים של רווחת בעלי החיים. כך גם סוסים היו פעם עובדים בשדות וגוררים מחרשות והוחלפו בכוחות סוס ומכונות. המוצרים שלנו יגרמו לכך שחיות בשרשרת המזון יהיו נושא העבר
 
הפחתת טביעת הרגל האקולוגית
הבקר פולטים את גזי החממה מתאן ואת תחמוצת החנקן אשר הן הרבה יותר חזקים 25- 310 (פעמים) מאשר פחמן דו-חמצני. בנוסף , בקר, חזירים ותרנגולים גורמים לפגיעה וזיהום של האדמה ומי התהום שלנו. חוות עופות מייצרים הרבה חלקיקים אשר גורמים לזיהום אוויר ויכול להזיק לבריאות שלנו. כל ה"בשר" שלנו הוא ללא שום פגיעה בטבע וכל הדברים שהוזכרו. המוצרים שלנו מבוססים על סויה, תורמוס וירקות מקומיים אשר מקטינים את הפגיעה בסביבה בכל דרך שהיא.
 
0
Contents of cart
Your shopping cart is empty.